Pangea - školní kolo

07. 03. 2022     sekce: Akce školy     autor: Petra Kunovská     tisk: tisk článku

Ve středu 2. března 2022 se ráno ve školní jídelně sešli žáci, kteří mají rádi logické a problémové matematické příklady. Konalo se školní kolo soutěže Pangea. Soutěžících nebylo málo! Celkem bylo do soutěže zaregistrováno 100 žáků naší školy ze 4. až 9. tříd.

Řešili 15 úloh, které byly v tomto roce zaměřeny na cestovatelské objevy a deskové hry. Úlohy byly pro každý ročník rozděleny do čtyř skupin podle náročnosti. Museli se poprat s dlouhými texty a vše zvládnout ve 45 minutách.

Karty s výsledky žáků byly zaslány k opravě organizátorům soutěže. Ti zveřejní výsledky každého soutěžícího z celé republiky v polovině dubna 2022. Pro přihlášení na webové stránky soutěže potřebují žáci ID a heslo, které jim bylo předáno v den soutěže. Tak ho si ho pečlivě uschovejte! Na stránkách pangeasoutez.cz v záložce výsledky se v dubnu dozvíte svůj výsledek v rámci školy, kraje i celé ČR. Můžete si také stáhnout účastnický list a vidět, zda postupujete do národního finále soutěže. Finálové kolo proběhne v Praze v Nové budově Národního muzea 17. června 2022.